top of page

שאלות ותשובות

כאן תוכלו למצוא תשובות לשאלות נפוצות בנושאים הבאים:
בלחיצה על נושא מסויים תגיעו לשאלות בנושא זה ספציפי
תפעול הסטודיו
תפעול הסטודיו
Anchor 1

איך אני פותח/ת קורס?

קמפוסIL הם אלה שפותחים את הקורס. לפתיחת קורס על הסטודיו של קמפוסIL, פנה לאיש הקשר שלך בקמפוסIL.

האם אפשר שכל התמונות של המדריכים באודות יופיעו בשורה אחת?

לא. ככלל, דברים שקשורים לצורה בפלטפורמה, הם מטבע הדברים לא ניתנים לשינוי. למשל, נשאלנו בעבר אם אפשר לשנות את השם של 'צוות המדריכים' ל'סגל הוראה'. התשובה היא שלא, שכן מדובר במשהו שקשור לפלטפורמה עצמה ולא לתוכן הקורס. אכן, בחלק מהקורסים יתאים יותר שימוש ב'סגל הוראה' ובחלק אחר יתאים יותר 'צוות מדריכים'. אין לנו אפשרות להתאים את הפלטפורמה עצמה לכל קורס וקורס, אלא רק את התוכן. עם זאת, אם לדעתכם מירב המשתמשים יעדיפו שינוי (למשל, אם נראה לכם שתמונות המדריכים לא נראות טוב), אתם מוזמנים להציע זאת ל-POC שלכם בקמפוסIL, ונשקול להכניס את השינוי לרשימת פיתוח המוצר.

האם אפשר ליצור משתמש פיקטיבי (הרשום כמשתתף) לצורך בדיקת מענה על שאלונים ועוד?

בהחלט אפשר. זה נקרא במערכת משתמשי בטא:

beta-testers

עד כמה אפשר לשנות את ה-css בדף האודות? 

המבנה עצמו הוא די קשיח, אבל למען האמת בכל מה שקשור לאזור של ה"אודות" (הטקסט עצמו) - שם יש די הרבה גמישות. כלומר, עדיין יש כותרת עליונה וסרטון ורוב השדות שם לא ניתנים להסרה, אבל בתוך האזור של האודות אפשר לשנות את הכיתוב ככל שרוצים עם HTML ו-CSS.

כאשר מוסיפים עדכון חדש בדף הבית העדכון האחרון מופיע למעלה (שזה הגיוני) אך השאר תחתיו נמצאים במצב הסתר וצריך ללחוץ על כפתור הצג כדי לראות את שאר ההודעות. האם אי אפשר שכל ההודעות יופיעו ברצף ללא הסתרה אוטומטית שלהן?

לצערנו כרגע לא.

האם אפשר ליצור מנגנון של דרופבול בתוך יחידה? כלומר שביחידה יהיו 10 שאלות והתלמיד יידרש למשל לענות רק על 7?

לא. דרופבול אפשרי רק ברמת תתי פרקים

סימני פיסוק באמצע משפטים הופכים את שני חלקי המשפט. מה עושים?

ראשית, לוודא שהקובץ ב-utf8. אם זה לא פותר את הבעיה, צריך להיכנס לטקסט בקובץ הכתוביות ולבדוק אם בתחילת ובסיום כל משפט יש כאילו שתי "פעולות מוסתרות", כמעין "קיבוע" למשפט משני הכיוונים (בתוכנות מסוימות רואים סימון של חץ מוזר). צריך למחוק את שתי הפעולות הללו בכל משפט, לחבר בין שתי השורות, ואז הבעיה אמורה להיפתר.

האם צפויה להיות אפליקציה לפלטפורמת קמפוסIL או שכדאי לפתח רכיבי html עם media quarry כך שה-layout ישתנה בהתאם למכשיר בו צופה הלומד?

כרגע רק המרקטינג פייג׳ שלנו רספונסיבי, וה-lms לא. אנחנו מתכוונים גם לפתח אפליקציה וגם להיות רספונסיביים בהמשך, אבל זה ייקח עוד זמן ואני לא יכול להתחייב על לוחות זמנים. ממליץ לבנות את ה-CSS כדי שבעתיד יטפל ברספונסיב.

אילו שינויים אנחנו יכולים לבצע במערכת מבלי לשנות את הקוד?

1. ברמת קורס, יש לבדוק בתפריט Settings -> Advanced Settings ולבדוק אלו הגדרות ניתן לשנות ( ככה למשל מצאנו שאפשר לשנות את התצוגה של קוד הקורס ).

2. ברמת המערכת - יש לבדוק פרמטרים בפורטל הAdmin ( ובשמו הנוסף, dJango ). למשל ברובריקת Site_Configuration->Site Configurations ישנן הגדרות מעניינות שניתן לשנות ( כמו למשל הString של המייל support שמופיע במיילים שלנו )

שינוי Mail Templates ותרגומם

מבדיקה ראשונית נראה שמדובר בשינוי קוד. כל הtemplates נמצאים בתיקייה ( יש לבדוק מה קורה עם תרגומים )

https://stackoverflow.com/questions/35509932/how-to-modify-activation-email-content-in-edx-platform

האם הרכיב completion tool יכול להשפיע על הציון? כלומר במידה ואני מוסיפה אותו כמובן להגדרות הציונים. כלומר, האם המערכת תוסיף ניקוד על כך שהתלמיד לחץ על הרכיב?

לא, ה-completion tool בתצורתו הנוכחית לא יכול להיות graded. הוא משמש רק לדיווח של התלמיד ולמעקב בלשונית ההתקדמות, אבל לא משוקלל בציון בקורס.

מתקבלת שגיאת 500 שנכנסים דרך LMS > מדריך> אנליטיקס > Campus Insights

"השרתים שלנו לא הצליחו להשלים את הבקשה שלך"

הפתרון הוא להיכנס ל"הגדרות מתקדמות" בקורס ולערוך את אחד מהערכים המופיעים שם, לשמור ולאחר מכן להחזיר את הערך המקורי ולשמור שוב,

לדוגמה: בCourse Visibility In Catalog לשנות את הערך לnone לבצע שמירה, לאחר מכן להחזיר את הערך לערך המקורי שהיה קודם ושוב לשמור,
לאחר ביצוע פעולה זו המתינו מס' דקות והשגיאה תעלם.

כיצד אוכל להוסיף משתמשים לצוות הקורס?

הוספת משתמשים לצוות הקורס נעשית בסביבת הסטודיו > הגדרות > צוות הקורס,

שם לחצו על האופציה של "חבר צוות חדש" - בשדה שיפתח יש לרשום את כתובת המייל של המשתמש אותו אתם רוצים להוסיף לצוות הקורס, יש לשים לב שאתם כותבים את כתובת המייל איתה המשתמש נרשם לאתר קמפוסIL, ולחצו על "הוסף משתמש",

לאחר מכן, באותו חלון תוכלו לראות שאותו משתמש התווסף לרשימת אנשי הצוות של הקורס.

*לא ניתן להוסיף משתמשים לצוות הקורס בסביבת ה-LMS (לשונית מדריך> חברות> ניהול צוות הקורס) אם תנסו להוסיף משתמשים דרך ה-LMS אנשי הצוות לא יוכלו לראות את הקורס ב"לוח בקרה".

*יכול להיות שבחודשים הקרובים תקבלו הודעת שגיאה בעת הוספת משתמש לצוות הקורס - הודעה זו לא פוגעת בפעולה של הוספת משתמש לצוות הקורס, נא להתעלם ולרענן את הדף 

האם יש הגבלה על מספר רכיבים שניתן לכלול ביחידה?

טכנית אין מגבלה שחוסמת יצירת מספר רב של רכיבים אבל בפועל אנחנו יודעים על בעיות ביצועים שגורמות ליחידות להיטען באיטיות ונגרמות כתוצאה מיצירה של יחידות גדולות מדי.

לכן ההמלצה שלנו שמתואמת עם הצוות של edX היא ליצור בין 5 ל-7 רכיבים ביחידה.

רישום לומדים
רישום לומדים

האם יש לכם אפשרות לרשום את המשתתפים מבלי לדרוש מהם להירשם למערכת ולאקטב את החשבון (כפי שאנחנו ביצענו)?

האם נוכל להעביר לכם את רשימת המובילים עם הפרטים הנדרשים לרישום ל edx ואתם כבר תזינו אותם ותשייכו לסביבת המובילים הדיגיטליים?

יש אפשרות לרשום תלמידים מראש לקורס דרך BATCH ENROLLMENT. תוכלו לקרוא על זה עוד בלינק שימו לב שחשוב ש-AUTO ENROLL יהיה מסומן ב'וי'.עם זאת, שימו לב שהתלמידים עדיין יהיו צריכים להרשם לסביבה של קמפוסIL, וזאת כדי שיהיה לנו מידע בסיסי עליהם, למשל השם שלהם למקרה שהם ירצו תעודה.

כיצד רואים בדו"חות תלמידים שעברו רישום שקט אבל טרם השלימו את תהליך הרישום המלא  (כולל אקטיבציה )?

:ניתן להוריד רשימה כזאת ב

Instructor ->Data Download -> Download CSV of learners who can enroll

תלמידים שלנו ניסו להרשם ולא הצליחו

בעיות ידועות ונפוצות שהרשמה לסביבת קמפוסIL:

1. יש להכנס מדפדפן כרום או פיירפוקס. קמפוסIL לא תומכים באקספלורר בגרסאות 10 ומטה

2. שם קמפוסIL (כינוי) - יש לכתוב באנגלית בלבד

3. רישום עם מייל לא נכון - יש לוודא שאתם מנסים להכנס עם המייל איתו נרשמתם. אם נרשמתם עם מייל עבודה, הג'ימייל שלכם לא יעבוד בכניסה לקמפוסIL

4. אישור הרשמה במייל - לאחר ההרשמה בסביבה אתם אמורים לקבל מייל אל המייל שאיתו נרשמתם. יש לאשר את ההרשמה על ידי לחיצה על כפתור בגוף המייל. רק לאחר האישור תוכלו להתחיל להרשם לקורסים.

האם אפשר לחסום את כפתור הרישום למשתמשים מלבד למשתמשים שלנו?

בהחלט. אפשר להפוך את הקורס לחבוי (HIDDEN) דרך הגדרות מתקדמות בסטודיו, וכך הוא לא יראה בקטלוג החיצוני. כמו כן, סטודנטים לא יוכלו להרשם לבד אם תאריך ההתחלה של הקורס טרם הגיע. תוכלו בכל רגע נתון לרשום את התלמידים בעצמכם לקורס (גם לפני תאריך ההתחלה הרשמי) בעזרת batch enroll - פרטים בלינק >

קבוצות
קבוצות

בניתי קבוצת למידה מסוג TeamS, כיצד ניתן למחוק אותה?

צוות הקורס לא יכול למחוק קבוצה מסוג זה, אפשר להפוך אותה ללא שמישה על ידי הוצאת כל התלמידים ממנה, אבל הקבוצה תישאר.

מחיקת קבוצה מסוג TEAMS מתבצעת על ידינו.

אנחנו מעוניינים ליצור היררכיה כלומר קבוצת אב > קבוצת בן> קבוצת נכד כיצד ניתן לעשות זאת ? הרעיון הוא שה"סבא" יצפה בכל קבוצות הבן וההיררכיה שתחתן.

אי אפשר לעשות את זה

אם ניתן לשייך את אותו התלמיד למספר קבוצות למידה? גם קבוצת הבנים > קבוצת כדורגל

לא, כל תלמיד ישוייך לקבוצת למידה אחת בלבד

רכיבים בסטודיו
רכיבים בסטודיו

באילו רכיבים (COMPONENTS) קמפוסIL תומכים?

OPEN EDX היא סביבה עשירה שמכילה עשרות רכיבים. עם זאת, חלק מהרכיבים הם תוספים שלא נתמכים רשמית, והשימוש בהם הוא על אחריות המפתח בלבד - כלומר, אם הרכיב יפסיק לעבוד באיזשהו שלב, אחריותכם למצוא פתרון הולם. תוכלו למצוא את רשימת הרכיבים שנתמכים על ידי קמפוסIL בלינק הבא: שימו לב שככל שנתקדם בפיתוח, רכיבים נוספים עשויים להיכנס לרשימת לרכיבים הנתמכים. כמו כן, במידה ויש רכיבים שלא נתמכים ואת מעוניינים שייתמכו, או רכיבים שלא קיימים שאתם מעוניינים שיתווספו, אתם מוזמנים לתקשר זאת למנהל למידה שלכם בקמפוסIL, ואנחנו נכניס זאת לשיקולי הפיתוח שלנו.

כאשר ניסינו להכניס HTML לרכיב, התקבלה שגיאה

שימו לב שאתם מכניסים רק את ה-BODY של הקוד, ולא את ה-HEAD. אם אתם לא מבינים מה זה אומר, המפתחים שלכם יבינו. בנוסף, פירוש הדבר שיש בעיה עם טעינת קבצי CSS, ויש להכניס את העיצוב לגוף ה-HTML עצמו.

האם אפשר להוסיף כותרות/ באנרים אנימטיבים ברכיבי html? 

כן, אלה דברים שדי קל להוסיף ב-HTML. יש ללכת לטקסט או ל-RAW HTML ואז ללכת לעורך ה-HTML ושם להוסיף את האנימציות הנחוצות.

האם אפשר לצרף לוח שנה של גוגל?

בהחלט. מוזמנים לראות את כל רכיבי גוגל הניתנים להטמעה בלינק הבא >

אני לא מצליח להוסיף את התוסף של Google Chrome.

שימו לב שהגדרתם את "google-document" ברשימת הרכיבים המתקדמים בהגדרות מתקדמות בסטודיו

אני רוצה להשתמש בשאלה פתוחה ללא בדיקה. כלומר להוסיף תיבת טקסט שהתלמיד יכניס בה מה שהוא רוצה. אין תשובה נכונה/ לא נכונה. אני לא מוצאת איך אני עושה את זה. אני רואה רק אפשרות שכפתור הבדיקה נמצא (לא רוצה אותו). ואם אני לא מכניסה תשובות אופציונליות בשדה הקלט אז אני פשוט מקבלת X של שגיאה עבור על טקסט שאני מכניסה כתלמידה.

אפשר דרך הערכת עמיתים, או דרך כלי חיצוני כמו Google Forms

כשאני מעלה קובץ srt באנגלית ומצמיד אותו לווידאו בלשונית Advanced בתור Transcript באנגלית הוא מציג לי את הכתוביות עם סימני הניקוד מהופכים (למשל, נקודה עוברת מסוף לתחילת המשפט). מצאתי תוכנה שמאפשרת לי די בקלות להפוך את כל סימני הניקוד, כך שהטקסט מוצג נכון (למעט מקרים בהם נוצר רווח בין סוף משפט לנקודה והיא נצמדת לתחילת המשפט הבא).

הפתרון כרגע הוא לנסות להעלות את הקובץ בפורמט utf8. וגם לרוב כשמשנים את ממשק השפה בפלטפורמה זה נפתר

ניסיתי להוסיף רכיב למידה שאינו נתמך באופן רשמי והוא לא מופיע בטבלת הוספת הקומפוננטות?

בחלק מהמקרים כדי שרכיבים שאינם נתמכים יופעלו צריך להיכנס להגדרות המתקדמות, לשדה Add Unsupported Problems and Tools ולשנות ל TRUE. חשוב להזכיר שהשימוש בתוספים שלא נתמכים רשמית הוא על אחריות המפתח בלבד. כלומר, אם הרכיב יפסיק לעבוד באיזשהו שלב, אחריותכם למצוא פתרון הולם. תוכלו למצוא את רשימת הרכיבים שנתמכים על ידי קמפוסIL בלינק הבא.

האם ניתן לעלות מצגות PP לקורס?

לא ידוע לנו כרגע על אפשרות להפעיל מצגת בפורמט PP הרגיל בתוך קמפוסIL. האלטרנטיבות הן:

לינק למצגת

שמירת המצגת כסרטון

שמירת המצגת כpdf ולהעלות אותו כ- iframe

שמירת המצגת כרכיב storyline והעלאה באמצעות html

מה זה XBlock?

XBlock הינו רכיב אשר פותח בצורה שמותאמת לעבודה עם פלטפורמות מבוססות open edx.

ב- open edx community קיימת רשימה של רכיבים ופיצ'רים מתקדמים מסוג זה אשר פותחו ע"י מפתחים מכל העולם: XBlocks Directory

איך משתמשים ברכיב Xblock?

על מנת להתקין רכיב מסוג זה יש צורך להתקין בשרת של הפלטפורמה מספר עדכונים לפי מפרט מפתח הרכיב.

אם הקורס שאתם מפתחים הוא על פלטפורמת Edx הבינלאומית, ניתן להשתמש רק ברכיבים הקיימים ולא ניתן להוסיף רכיבי XBlock,  מפני שאין לנו גישה לשרתים של Edx  לביצוע עדכונים.

קיימת רשימה שמכילה את כל הרכיבים שהותקנו על שרתי הקמפוסIL וניתן להשתמש בהם, ניתן למצוא את הרשימה בעמוד "קבצים לפיתוח קורס"

על מנת לעשות שימוש ברכיבים על פלטפורמת קמפוסIL, ישנן 2 אפשרויות:

1. להתקנת רכיב המופיע ברשימת הרכיבים הנפוצים (רכיבים מתקדמים), ניתן להיעזר בשלבי ההתקנה המופיעים בדוקומנטציה (על יד כל רכיב ברשימה קישור לדוקומנטציה הרלוונטית).

2. להתקנת רכיב אשר אינו מופיע בקובץ, יש צורך ליצור איתנו קשר ולבדוק האם ניתן להתקין אותו על הפלטפורמה.

האם קיים רכיב שמאפשר לשזור שאלות (עם ציון למבחן מסכם) תוך כדי צפייה בסרטון וידאו? אני יודעת שהיכולת קיימת עם רכיב h5p אך האינטגרציה שלו מסובכת.

ב-h5p לא רק שהאינטגרציה מסובכת, גם אין התממשקות של האנליטיקס, כך שתאבדו מידע יקר מאוד על נתוני צפייה.

אין רכיב אדקסי כזה. אנחנו מתכוונים לפתח, אבל ייקח עוד זמן.

הפתרון כרגע הוא workaround שיצר קולין פרדריקס מ-StanfordX .
פה תוכלו לקרוא על הרכיב ואיך להוריד את הקבצים הרלוונטיים ולהפעיל אותו בקורס.
הוא לא מאוד פשוט, ודורש להעלות לקורס קבצי css ו-javascript, אבל גם לא מאוד מסובך.

כמה דיסקליימרים:
1. הרכיב לא מתקשר ציונים למערכת. אם כי לרוב נהוג להשתמש ב-IVQ לבדיקת הבנה ולא להערכה.
2. באופן דיפולטי הרכיב פועל רק על תצוגת מסך רגילה. כדי שהוא יעבוד בצפייה בסרטונים במסך מלא צריך לשנות את ה-z-index בקובץ css לערך המקסימלי: 2147483647.
3. ואם מדובר בקורס בעברית בקמפוסIL אז צריך באותו סט כללים להוסיף את התכונה direction: rtl. אחרת שאלות בעברית יוצגו משובשות.
4. זה עובד אבל שוב נזכיר שאין לזה תמיכה ועל האחריות המלאה של הצוות לוודא שעובד וגם לא מפסיק לפעול בהמשך.

האם השאלות מתווספות למאגר שאלות של כל הקורס? כמו שבמערכת מודל כל שאלה שכותבים בבוחן מתווספת למאגר שאלות כולל, כך שאם אני עושה בוחן אני יכול להשתמש בשאלות שכבר נמצאות במאגר מלפני כן.

הפונקציונליות הזו לא קיימת באדקס...האופציה שהכי קרובה - זה ספריית תוכן שמאפשרת ליצור מאגר שאלות שממנו ניתן להציג רנדומלית שאלה ספציפית ללומד.

יצירה ותפעול ORA - שאלה פתוחה
יצירה ותפעול ORA

האם בשאלונים קיימת אפשרות לשאלה פתוחה שמנהל האתר יוכל לצפות בתגובות של כולם בצורה מרוכזת? השאלות אמורות להיות אישיות (כלומר לא להשתמש בפורום)

אכן יש אפשרות, דרך open response assessment. ראו סעיף 9.30.1.3.3.4. בלינק הבא: 

http://edx.readthedocs.io/projects/edx-partner-course-staff/en/latest/exercises_tools/open_response_assessments/OpenResponseAssessments.html#staff-assessment-step

האם יש אפשרות שתלמידים יעלו קבצים לסביבה?

אכן יש אפשרות, דרך open response assessment. ראו סעיף 9.30.1.3.3.4. בלינק הבא > צריך ללכת להגדרות ולסמן את "העלאת קבצים", ואז להוריד את שלב הערכות העמיתים ולוודא ששלב "הערכת הצוות" מסומן. 

http://edx.readthedocs.io/projects/edx-partner-course-staff/en/latest/exercises_tools/open_response_assessments/OpenResponseAssessments.html#staff-assessment-step

בשאלה פתוחה ORA עם הערכת עמיתים - איך מחושב הציון הסופי של כל תלמיד?

הניקוד הסופי של כל קריטריון מחושב  לפי חציון (לא ממוצע) של הערכות עמיתים.

במצב שנדרשים רק שני מעריכים - החציון יהיה בעצם כמו ממוצע.

תוצאה החציון מעוגלת אוטומטית למעלה, לדוגמה חציון 3.8 יתוקן לתוצאה 4

האם לומד יכול להעריך יותר ממספר העבודות שהוגדר לו בORA? ואיך זה ישפיע על הציון הסופי של הלומדים?

כל לומד יקבל לבדיקת הערכה באופן אוטומטי את מספר העבודות שהגדרתם ברכיב הORA עצמו,

לאחר שיסיים להעריך את העבודות - חלון זה יסגר והתלמיד יועבר לשלב הבא ברכיב אך אם הלומד יפתח את החלון של הערכת עמיתים באופן עצמאי הוא יראה הודעה כזו: "השלמת בהצלחה את כל הערכות העמיתים כבור משימה זו. אתה יכול להעריך תשובות נוספות אם אתה רוצה. השלמה של הערכות עמיתים נוספות לא תשפיע על ציונך הסופי."

ההערכות הראשונות של כל לומד הן ההערכות אשר יחושבו בציון כך שבמידה ולומד אחר מחליט להמשיך להעריך עבודות הערכות אלו לא ישוכללו בציון הסופי של הלומד השני שאליו שייכת העבודה, לדוגמה:

הוגדרו ללומד קבלה של 3 הערכות עמיתים, 3 ההערכות הראשונות שיקבל יחושבו בציון הסופי של הלומד ושאר ההערכות (במידה ויהיו) לא יכללו בציון.

דו"חות
דו"חות

כיצד רואים בדו"חות תלמידים שעברו רישום שקט אבל טרם השלימו את תהליך הרישום המלא  (כולל אקטיבציה )?

:ניתן להוריד רשימה כזאת ב

Instructor ->Data Download -> Download CSV of learners who can enroll

פורומים
פורומים

האם אפשר לצרף קבצים לפורומים?

כרגע לא. אנחנו מודעים לבעיה ועובדים על שיפור הפורומים

האם אפשר לצפות בפרופיל של המשתמשים בסביבה? לראות לצד שם משתמש גם את התמונה שלו? ביקשנו מכל אחד להוסיף תמונה ותיאור קצר בדף הפרופיל.

פיצ'ר הפרופיל נועד לשימוש דרך הפורומים, ואפשר לראות פרופילים רק דרך הפורומים. אין מקום שבו אפשר לראות במרוכז את הפרופילים של כל המשתמשים

אנחנו לא משתמשים בפורומים בקורס שלנו. האם אפשר להוריד את טאב הדיון?

לא ניתן להסיר את הטאב. ניתן למנוע מתלמידים להגיב בפורומים. ראו לינק מצורף

וידאו
וידאו

ניסיתי להכניס וידאו לדף האודות וקיבלתי שגיאה

יש להכניס לא את הלינק ליוטיוב, אלא את מזהה היוטיוב. ראו לינק מצורף כדי להבין מה זה מזהה יוטיוב >

העלינו סרטונים ל-vimeo כקבצי MP4 (במערכת כתוב או יוטיוב שלצערנו המרצים לא אישרו לנו להעלות לשם או קבצי ogg, webm או MP4 כל עוד הם נמצאים ברשת), אבל מתקבלת שגיאה. מדוע זה קורה?

יש להעלות סרטונים דרך יוטיוב (לחלוטין ה-best practice שלנו), או בהעלאה ישירה למערכת כקבצים. המערכת לא תומכת בוימאו. פירוש העלאת קבצים ישירה אומרת שמעלים את הקבצים לשרת שלנו דרך תוכן > קבצים והעלאות בסטודיו, או שמעלים אותם לשרת חיצוני ומשתמשים בלינקים שלהם. שימו לב שהעלאה בצורה זו היא מסובכת יותר, כך שאלא אם יש לכם סיבה מאוד טובה לא להשתמש ביוטיוב, עדיך שתעבדו דרכו. ניתן להגדיר את הקבצים ביוטיוב כפרטיים לבעלי לינק כך שהם יראו רק בתוך הקורס.

העלאת תמלילים לסרטונים - לפי ההנחיות הבנתי שצריך להעלות קובץ txt אך כאשר לוחצים על כפתור העלאת התמליל הוא לא מאפשר להעלות את הקובץ. אני נכנסת לרכיב הסרטון לבסיס ובכפתור העלה תמליל חדש הוא לא מאפשר להעלות קבצים. יש דרך אחרת?

העלאת תמלול נעשית בקובץ SRT, שהוא קובץ של כתוביות מתוזמנות, כלומר לא טקסט פשוט. בהגדרות מתקדמות ניתן לאפשר לתלמידים להוריד את הכתוביות כקובץ SRT או כקובץ TXT, לפי העדפתכם.

תעודות
תעודות

אנחנו לא מצליחים להוסיף את הלוגו של המפתחים לתעודה

בתעודות יש שני לוגואים - את הלוגו של קמפוסIL (קבוע) ואת הלוגו של המוסד המעניק (הלקוח, כלומר המשרד הממשלתי או האקדמי)

איך מוסיפים את לוגו המוסד לתעודה?

דרך קמפוסIL. צרו קשר עם מנהל הלמידה הדיגיטלית שלכם בקמפוסIL

אני רוצה שאופציית הדפסת התעודה תעשה רק במידה והלומד עבר את הקורס

זה בסדר, ככה המערכת עובדת. יש שתי אפשרויות מעבר בקורס - בינארי (עובר/לא עובר), או לפי רמות (עד 5 רמות). המידה ובחרתם באופציה הבינארית, כל מי שעובר יכול לקבל תעודה (במידה והאפשרתם קבלת תעודות). באופציה השניה, כל מי שקיבל ציון שהוא לא נכשל יכול לקבל תעודה. הגדרת העוברים נעשית דרך סטודיו > הגדרות > ציונים

רכיב ה- LTI
רכיב ה- LTI

איך אני יכול להשתמש ברכיב חיצוני בתוך הקורס בקמפוסIL?

לכך קיים רכיב ה-LTI שדרכו ניתן להגדיר את הרכיב הרצוי לקורס וממנו למשוך נתונים.

בשביל להגדיר רכיב חיצוני בLTI יש לפעול כך:

להיכנס ל- Advanced Settings לאחר מכן מוסיפים ב

Advanced Module List  > "lti_consumer" - פעולה זו תאפשר לכם להשתמש ברכיב הLTI בקורס.

וב- LTI Passports :
{your_lti_id}:{client_key}:{client_secret} – את הנתונים האלו מבקשים ממפתח הרכיב החיצוני/הספק, פרטים מלאים בלינק.

לאחר מכן כאשר תכנסו לסביבת סטודיו תוכלו לראות שבחלק "הוספת רכיב חדש" נוסף אופציה של "מתקדם".

משם תוכלו להוסיף את הרכיב לקורס.

כדי להפעיל את הרכיב תכנסו ל"עריכה" ולאחר מכן הגדירו את ה- LTI ID ואת ה- LTI URL) URL מקבלים מהספק)

תמיכה
תמיכה

האם יש לכם מוקד תמיכה לתלמידים?

בהחלט. תלמידים מוזמנים לפנות אלינו במייל: support@campus.gov.il כתובת זאת מצויינת גם באתר

קורסים בedx.org
קורסים בedx.org

enrollment end date

באופן דיפולטי מוגדר כ-null. כלומר אין סיום לתקופת הרישום. גם אחרי שהקורס הסתיים והוא עובר למוד ארכיון לומדים יכולים להירשם ולצפות בתכנים, אם כי לא לשדרג לתעודה ולא לסיים את הקורס.

קורס באוויר רוצה ליצור הרצה נוספת בק טו בק. האם צריך לסגור לפני את האנרולמנט של הראשון?

We are now using Publisher for all course announcements. When you know the next dates for LIBPROGx, please go ahead and create a new 'Course Run' in Publisher:https://prod-edx-discovery.edx.org/publisher/courses/2105/. Typically, it takes around 2 weeks from when the course run is requested, to when the new run is announced on our site. When the new run is announced, enrollments will be

 

automatically redirected to the newest run.

 (have a recurring error when I try to manually override grades of open response assessments  (ORA).

The error occures for students who did not submit any file to the system in time. What happens is that the assignment is blocked and I have to input the grade manually. When I try to null the state of this assignment or override the grade manually in the "manage individual learners" button in the ORA itself or in the instructor tab

in the LMS for this specific learner, I get an error.

I am afraid the override grades option doesn't work if the learners haven't submitted their assessment. The override option works when the student sends submission via the edX platform. There are two options to overcome this problem: If you have enough time you could extend the deadline so that the learners can make a submission, then grade their submission using the staff grade override tool. You may run the risk of another learner seeing the open assignment and trying to make a new submission. If the time is too short. In this case that you have corrected the learner's assignments already, you can check if the missing assignment blocks the learners from receiving a certificate. If they deserve the certificate we can whitelist them for a certificate if necessary. The problem with that is that the learner does not see an accurate grade on their progress page. If you decided to whitelist the students that deserve a certificate you can reach out to your project coordinator, Lilly

Xie

.

Usually in all the courses I have taken from Edx.org , I can find "Your final grade is: xx%." under each course entry at my Dashboard. Is there any change in Edx policy for not having included "Your final grade: xx%." in each one's Dashboard ? Actually, I don't even know if I passed your course.

Thank you for contacting edX Partner Support. We made a change in how we deliver certificates and grades several months ago. Audit track learners who completed a course before this change will see a final grade on their dashboard for that course, and will not see a final grade on their dashboard if they completed a course after the change was made. Verified learners learner will always see the "Your final grade is: xx%" message on their dashboard after they complete a course and receive a certificate. If a learner wants to know whether they have passed a course, they can view their grade on their course's progress page and check if their score is above passing.

כיצד מאפשרים ללומד להגיש מחדש שאלה פתוחה (ORA)? (נניח במקרה שהלומד העלה קובץ ריק, פגום, או בלתי ראוי...)

מתחת לשאלה ב-LMS לוחצים על 'נהל לומדים עצמאיים'. מאתרים את הלומד בעזרת שם המשתמש או המייל שלו. בוחרים 'הסר הגשה מדירוג עמית' (אפשר גם לכתוב הערה או נימוק - הלומד יראה זאת ב-LMS באזהרה אדומה) בלשונית 'מדריך' --- 'ניהול סטודנטים' --- מזינים את מיקום הבעיה ואת שם המשתמש או המייל של הלומד ובוחרים ב'מחק את מדינת הלומד'.(זה מה שקורה שגוגל טרנסלייט מתרגם Student state...) יופי. עכשיו הלומד יראה את השאלה שוב ריקה ומוכנה למילוי. והתשובה שיזין תיכנס מחדש למאגר התשובות ל'הערכת עמיתים'.

האם ניתן להשתמש בהערכת עמיתים בקורס self paced

זה לגמרי אפשרי. אבל מומלץ להשתמש בזה כשהערכת העמיתים היא מסכמת בסוף ולא לאורך הקורס כי סביר להניח שמנגנון הערכת העמיתים יהיה יותר איטי ויחלוף קצת זמן עד שכל תלמיד יקבל ציון ומשוב על המטלה שלו. בנוסף, צריך להבהיר לתלמידים בצורה ברורה שהפידבק שלהם עלול לקחת זמן, ואולי גם להעלות את היחס בין מספר העבודות שכל אחד בודק לבין מספר הבודקים שלו. את המועד האחרון להגשה מגדירים כמה שבועות לפני סיום הקורס.

תוכניות לימוד

מה היא תוכנית לימוד?

חיבור של מספר קורסים, אשר הלמידה שלהם יחד כתהליך למידה, מאפשרת השגת יעדי למידה עבורם נדרשים כלל הקורסים בתוכנית.

 

מה הם תרחישי השימוש האפשריים בתוכניות לימוד?

·       פרסונליזציה של תהליכי למידה - יצירת תמהילים שונים של קורסים עבור לומדים שונים ויעדי למידה שונים

·       למידה לקראת תעודה/הסמכה

·       הכשרה מקצועית

·       למידת של אוסף מיומנויות נדרשות לביצוע תפקיד / משימה

 

מה הם תרחישים שאינם מתאימים לתוכנית לימוד?

·       אוסף קורסים אשר שייכים לקטגוריה מסויימת אך אינם מהווים תהליך למידה

·       אוסף קורסים אשר לא נדרשת הלמידה של כולם להשגת יעדי הלמידה

·       אוסף קורסים אשר לומדים שונים צריכים תמהילים שונים שלהם להשגת יעדי הלמידה

 

מה הפיצר מאפשר?

·       דף שיווקי המציג את תוכנית הלימוד

·       רישום אוטומטי של הלומד/ת לכלל הקורסים 

·       קבלת תעודה (אופציונאלי, אפשרי בתוכניות מסוימות)

·       מעקב של הלומד/ת אחר ההתקדמות בתוכנית הלימוד

 

מי יכול ליצור תוכנית לימוד?

למשך חודשי הפיילוט, כל ארגון שיש לו מעל 5 קורסים פתוחים בקטלוג של קמפוסIL יכול ליצור עד 5 תוכניות לימוד.

 

האם ניתן לחבר קורסים של ארגונים שונים לתוכנית לימוד?

בשלב זה, ולמשך חודשי הפיילוט, ארגונים יכולים ליצור תוכניות לימוד באמצעות קורסים השייכים לו בלבד.

2-4 ארגונים אשר רשאים ליצור תוכניות לימוד, יכולים ליצור תוכניות המורכבות מקורסים בבעלותם.

 

האם ניתן לחבר SPOC לתוכנית לימוד?

בשלב זה, ולמשך חודשי הפיילוט, ניתן ליצור תוכניות לימוד מקורסים פתוחים, וקורסים סגורים המאפשרים רישום עצמאי (לא ניתן לחבר קורסים בהם הרישום הוא בהזמנה בלבד). בעת רישום לתוכנית לימוד יתבצע רישום אוטומטי לכל הקורסים בתוכנית, פתוחים וסגורים.

 

האם התוכניות מוצגות בקטלוג של קמפוסIL?

ההחלטה האם תוכנית לימוד פתוחה בקטלוג או סגורה תהיה באישור קמפוסIL בלבד, ע"פ רלוונטיות לקהל הרחב.

קריטריונים להחלטה:

·       יעד למידה עם רלוונטיות לציבור הרחב 

·       ייחודיות התוכנית (כלומר לא דומה לתוכניות לימוד אחרות)

 

האם ניתן לקבל תעודה עבור תוכנית לימוד?

ניתן להגדיר תעודה עבור תוכנית לימוד.

תוכנית המורכבת מקורסים שלכולם תעודה - זכאות לתעודה בכלל הקורסים מאפשרת הפקת תעודה אוטומטית של התוכנית.

תוכנית המורכבת מקורסים הכוללים כולם מדיניות הערכה (עם או ללא תעודה) - תופק תעודה ידנית בתוך שבועיים מסיום התוכנית.

תוכנית המכילה (גם) קורסים ללא מדיניות הערכה - לא ניתן להפיק תעודה בשלב זה.

 

האם ניתן להגדיר מדיניות הערכה עבור תוכנית לימוד?

בשלב זה לא ניתן להגדיר מדיניות הערכה לתוכנית לימוד.

מדיניות ההערכה של התוכנית מבוססת על מדיניות ההערכה של הקורסים המרכיבים אותה.

 

האם ניתן להגדיר את סדר הלמידה בקורסים?

בשלב זה לא ניתן להגדיר את סדר הלמידה בקורסים.

ניתן לסדר את הקורסים לפי סדר הלמידה המומלץ בדף תוכנית הלימוד.

 

האם ניתן ליצור כמה תוכניות לימוד עם אותם קורסים?

ניתן לחבר את אותו קורס לכמה תוכניות לימוד.

כל תוכנית צריכה להיות ייחודית (לא יכולות להיות כמה תוכניות עם אותו תמהיל קורסים).

 

איך לומדים יכולים לעקוב אחר ההתקדמות שלהם בתוכנית לימוד?

הלומדים מקבלים חיווי על ההתקדמות בכל אחד מן הקורסים ובתוכנית כולה.

החיווי יופיע בדף הראשי תחת "הקורסים שלי".

 

האם צוות התוכנית יכול לקבל מידע על רישום והתקדמות הלומדים בתוכנית לימוד?

בשלב זה לא ניתן לקבל מידע על רישום לומדים והתקדמות לומדים בתוכנית לימוד.

 

איך יוצרים תוכנית לימוד?

אחרי ההחלטה על יצירת תוכנית לימוד, ובחינה שהארגון והתוכנית עומדים בקריטריונים, יש למלא טופס יצירת תוכנית לימוד הכולל את הרקע הפדגוגי של התוכנית ואת המידע הדרוש ליצירת התוכנית ודף האודות.

אחרי אישור קמפוסIL, ניצור את תוכנית הלימוד, ונעביר אליכם להתייחסות ואישור.

.התהליך דומה לתהליך אישור דף אודות ועלייה לאוויר של קורס

תכניות לימוד
bottom of page